Jak oklamat bezpečnostní kontroly

07.10.2013
« zpět
ilustrační foto
ilustrační foto

I to by mohl „učiť“ devítiletý uličník, který se velmi snadno i bez letenky dostal na palubu letadla, na jehož palubě se vydal vstříc novým dobrodružstvím.

Minulý čtvrtek utekl devítiletý chlapec z domu a jeho kroky vedly celkem netradičně na letiště. Důvod jeho útěku není známý, možná se jednalo jen o rebélii, možná byly za jeho útěkem vážnější příčiny.

Po odchodu z domova chlapec přišel sám na letiště v Minneapolisu a přes bezpečnostní kontrolu se dostal tak, že předstíral, že patří k rodině, která šla před ním.  Než nastoupil na palubu letadla, tak si počkal na okamžik nepozornosti členky pozemního personálu, která se věnovala jinému cestujícímu. A pak nepozorovaně proklouzl do letadla společnosti Delta, které směřovalo do Las Vegas.

Letadlo odstartovalo a až téměř v polovině letu se letuškám chlapcova přítomnost na palubě nezdála, jelikož nebyl na seznamu nezletilých cestujících bez doprovodu.

To co následovalo, již mělo rychlý spád, letušky informovaly policii v Las Vegas a ta kontaktovala chlapcovu rodinu a po přistání v Las Vegas ho poslala zpátky do Minneapolisu.

Všechno nakonec dobře dopadlo. Je jen znepokojující, jak snadno se může při všech bezpečnostních opatřeních dostat černý pasažér na palubu letadla.  Jak je vidět, v tomto případě bezpečnostní opatření jednoznačně selhala.1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent