Tajemství letecké přepravy poštovního holuba odhaleno

01.04.2015
« zpět
holub.jpg

Někdy se setkáváme se specifickými požadavky klientů na přepravu zvířecích mazlíčků či pomocníků. Jelikož se snažíme vyhovět našim klientům, jak jen nejlépe víme, přinášíme vám tipy, jak zařídit leteckou přepravu poštovního holuba, aby si sám nemusel příliš drát svoje drahocenná křídla.

1. Poštovní holub není sova z Harryho Pottera

Předpokládáme, že majitelé poštovních holubů mají své svěřence dobře vycvičené, což může znamenat úsporu financí v případě, pokud pro ně plánují zpáteční cestu.

V takovém případě totiž stačí pro holuba zařídit dopravu jen na jeden směr.
Pozor! Poštovní holub není sova z Harryho Pottera ani havran z Hry o trůny, neumí uhádnout, kam ho z místa jeho bydliště chcete poslat! Avšak domů se vrátit umí. Takže mu stačí vyřídit jednosměrnou přepravu do místa, kam ho chcete vyslat a zpátky už trefí sám. Nejlépe bude, když na něj doma bude čekat jeho drahá polovička. heart

 

2. Dožití v zemi vysloužilých poštovních holubů

Setkali jsme se i se specifickým požadavkem našeho klienta, který chtěl přepravit holuba na místo zaslouženého důchodu. Celý život si usilovně spořil ve výhodném důchodovém pilíři, který mu naštěstí nikdo nevytuneloval, a proto mu majitel zařídil klidné prožití stáří v Norsku.

Nespornou výhodou je to, že pokud by se mu zdála v této severské zemi příliš velká zima, lehce zamíří zpátky do svého rodiště a nepotřebuje k tomu žádné GPS.

 

3. Poštovní holub nemůže letět sám

Letecké společnosti neznají statut tzv. nedoprovázeného zvířete, proto je nutné, aby s holubem cestovala osoba, která však nemusí být nevyhnutelně jeho majitelem.

Stačí, aby byla poštovnímu holubovi sympatická a znala jeho specifické potřeby. Ne na všech letech vám však poštovního holuba povolí přepravit. Proto je nutné si po rezervování letenky ověřit, zda vám letecká společnost přepravu vzácného opeřence schválí.

 

4. Kdo dřív přijde, ten dřív letí

Letecké společnosti dodržují striktní pravidla, podle kterých je přísně zakázáno přepravovat na jedné palubě poštovného holuba a kočku. Platí pravidlo, kdo dřív přijde, ten letí. Proto, pokud je už na konkrétní let nahlášena malá šelma, marně budete argumentovat, že váš holub je speciálně cvičený na mírové vyjednávání s příslušníky kočičího klanu a má v daném oboru několikaleté zkušenosti bez újmy.

 

5. Poštovní holub s Ryanairem nepoletí

Rozhodně se nepokoušejte přepravit poštovního holuba nízkonákladovou leteckou společností. Nepovolují přepravu zvířat na palubě a vy byste mohli být během letu na pochybách, z čeho ty nabízené voňavé „chicken wings“ ve skutečnosti jsou.

 

PS 1: U příležitosti dnešního Mezinárodního dne ptactva jsme se rozhodli tento článek věnovat všem poštovním holubům a přejeme jim na jejich letech hodně štěstí a málo dravců. wink

PS 2: Majitelům doporučujeme nebrat tento článek příliš vážně a obrátit se s přepravou jejich svěřenců na speciální leteckou přepravní společnost, např. Cargo.

Ulítlý 1. apríl devil.

 

ODEBÍREJTE NÁŠ NEWSLETTER A ZÍSKEJTE CESTOVATELSKÉ RADY A TIPY KAŽDÝ TÝDEN EMAILEM:

 


1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent