Boj newyorské policie s terorismem

28.09.2011
« zpět
dsc01431.jpg

CBS odvysílala dva týdny po desátém tragickém výročí teroristického útoku z 11. září 2001 rozhovor s náčelníkem newyorské policie (NYPD) Rayem Kellym.

 

V relaci 60 minut se Ray Kelly se rozhovořil o tom, jak newyorská policie bojuje s terorismem. Podle něj již není možné spoléhat se jen na federální vládu, a to byl jeden z důvodů na vytvoření vlastní protiteroristické jednotky. Ta může, podle jeho slov, v případě nouze sestřelit i letadlo. Má samozřejmě připravené řešení v podobě několika scénářů. Toto je jen to nejkrajnější. Prý mají na sestřelení letadla v případě potřeby i potřebné prostředky, vybavení i výcvik.
 
Své příslušníky posílá NYPD i do zahraničí, například do Abú Dhabí a Jordánska, kde získávají potřebné informace, které jim mohou být nápomocné při ochraně New Yorku. Dále nasadili do boje proti terorismu i několik detektorů záření a nainstalovali více než 3 000 kamer v Manhattanu.
 
Náčelník argumentuje tím, že New York je nejčastějším terčem teroristických útoků, na čem se, podle jeho slov, shodují všechny zpravodajské služby. New York je totiž hlavní komunikační a finanční tepnou. Dvakrát již byly útoky teroristů úspěšné, 13 teroristických spiknutí se jim podařilo odhalit.
 
I toto jsou důvody proč NYPD přichází k takovým radikálním řešením jako je sestřelení letadla v případě krajní nouze.

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent