ČSA zavádí nové linky: Praha - Bratislava a Košice - Bratislava

14.11.2013
« zpět
csa-logo-orezane1.jpg

https://cestovani.pelikan.cz/dovolena/na-slovenskuNa základě vzrůstající poptávky České aerolinie v zimním letovém řádu zavádějí dvě nové pravidelné linky mezi Prahou a Bratislavou a mezi Košicemi a Bratislavou. Provoz na obou linkách bude zahájen 11.prosince 2013.

Na obou linkách budou České aerolinie vypravovat dva zpáteční lety každé pondělí, středu a pátek. Odletové a příletové časy na lince Praha - Bratislava jsou přizpůsobeny podle potřeb obchodních cestujících. Odlety z Prahy jsou plánovány ráno na 6:35 a odpoledne na 17:30. Zpáteční lety z Bratislavy pak na 10:10 a večerní na 21:05. Let mezi hlavními městy trvá jen hodinu a vzhledem k dlouhodobé a rozsáhlé rekonstrukci dálnice D1 může být letecká linka zajímavou alternativou k automobilové dopravě. Cena zpáteční letenky do Bratislavy začíná na 1990 Kč (včetně letištních poplatků).

Linka mezi Prahou a Bratislavou navazuje na řadu spojů ČSA např. do Barcelony, Bukurešti, Kodaně, Kyjeva, Milána, Moskvy, Nice, Paříže, Říma, Stockholmu, Varšavy, ale i do Soulu.  V letní sezóně 2014 ČSA navýší počet zpátečních spojů mezi Prahou a Bratislavou na dva denně ve všech pracovních dnech. O víkendu bude přidán spoj v neděli večer. 

Od dubna 2014 plánují ČSA rozšířit počet návazných spojů do Curychu, Ženevy a do Ruské federace (např. Jekatěrinburg, Nižnij Novgorod, Perm, Ufa). Cena zpáteční letenky z Bratislavy do destinací v západní Evropě bude začínat na 179 eurech, do destinací v Ruské federaci a na Ukrajině pak na 279 eurech včetně všech letištních poplatků. Do jihokorejského Soulu se budou moci cestující z Bratislavy dostat již za 642 eur.

ČSA zavádějí i novou vnitrostátní linku mezi Bratislavou a Košicemi. Podle zimního letového řádu se bude létat v pondělí, ve středu a v pátek ráno a večer. Od konce března 2014 plánují ČSA rozšířit linku i na úterky, čtvtky a neděle. Odlety z Bratislavy do Košic budou v 7:50 a večerní v 18:45. Zpáteční let pak bude v 9:00 a v 19:55. Let bude trvat 50 minut. Cena zpáteční letenky bude začínat na 99 eurech včetně všech letištních poplatků.

Linkou mezi Prahou a Bratislavou se České aerolinky znovu vracejí na vůbec svoji historicky první linku. První let mezi Prahou a  Bratislavou České aerolinky uskutečnily 29. října 1923. Spojení mezi Prahou a Bratislavou zaniklo v srpnu 2011, kdy ČSA linku ukončily.  Doufejme, že spojení mezi Prahou a Bratislavou bude opět dlouho fungovat.1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent