ČSA se vrací na dálkové linky

21.06.2013
« zpět
csa-logo-orezane1.jpg

Mnozí pochybovali, zda se podaří českému národnímu přepravci ČSA vrátit na dálkové linky. Zdá se však, že nakonec se vše podařilo.

Svoji velkou zásluhu na tom má i menšinový vlastník této letecké společnosti, korejská společnost Korean Air. Právě od korejské společnosti si ČSA pronajmuly letadlo typu Airbus A330 – 300, které létá na středně dlouhé tratě. Uvedený typ letadla přepraví až 352 cestujících. Přepravce s ním bude létat na linkách do Soulu, které bude operovat 3-krát týdně a doplní tak lety společnosti Korean Air na této lince do Asie.

V zůstávajících volných dnech bude letadlo létat z Prahy do Tel Avivu, Moskvy a Almaty. V praxi to bude znamenat, že letadlo bude v provozu týdně zhruba 88 tzv. blokových hodin. ČSA se tak vrací na dálkové linky po skoro čtyřech letech. Naposledy totiž letěla pravidelná linka v barvách společnosti ČSA z New Yorku v říjnu 2009 s Airbusem A310.

Můžeme jen doufat, že to není poslední vlaštovka v podobě velkého letadla pro společnost ČSA, a že přepravce se bude rozrůstat nejen flotilou, ale i destinacemi.1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent