Atrakce v Milánu

26.06.2019
« zpět
Milan-Italy-Duomo-07955.jpg

Milano je známé i jako světové centrum módy, a rovněž se neodmyslitelně pojí s fotbalem. Pro ty, kteří hledají zábavu nabízí množství obchodů, barů, restaurací, nákupních uliček či jiných atrakcí. Takže ti, co jdou do Milána spíše za "světskou" zábavou se určitě nudit nebudou.

GALLERIA VITTORIO EMANUELE II.

Vchod do této galerie je z náměstí naproti katedrále. Tato galerie měla sloužit jako propojení mezi náměstím Duomo s náměstím Scala. Je to jeden z prvních obchodních domů na světě. Uvnitř tohoto nákupního komplexu, který je celý prosklený, najdete luxusní obchody, jako Prada, Gucci, Luis Vuitton a fastfoody jako například McDonald nebo knihkupectví, či zlatnictví, případně i stylové bary.

VIA MONTENAPOLEONE

Je hlavní ulice, na které najdete množství obchodů, ale určitě si na své přijdete i ve vynikajících kavárnách či restauracích. Na této ulici je možné potkat nejednoho slavného módního návrháře. Více informací získáte i zde.

CORSO BUENOS AIRES

Tak pro ty "nákupy chtivé" je toto místo jako stvořené. Najdete zde výběr z konfekce klasických značek, a když natrefíte na výprodeje, tak se tu lze obléci za skutečně lákavé ceny.

CORSO DI PROTA TICINESE

Tato ulice je proslavená obchody světových značek, ale najdete zde také malé vintage obchůdky se secondhandovým zbožím.

COLONNE DI SAN LORENZO (římské ruiny)

Sloupy San Lorenzo se nacházejí v přední části Baziliky San Lorenzo a jsou jednou z mála římských pozůstatků v Miláně. K ostatním římským ruinám zařazujeme amfiteátr či divadlo. Korintských sloupů San Lorenzo je šestnáct a pocházejí ze třetího století. Sloupy pro Miláňany znamenají hodně, protože jsou svědectvím o starověké Mediolanum a odolaly i bombardování během druhé světové války.

NAVIGLIO GRANDE

Procházka podél říčních kanálů vám určitě pročistí hlavu a zažijete tak chvíle skutečného relaxu. Kanál Naviglio Grande se nachází jižně od historického centra a je možné zde zažít typickou městskou romantiku. Nachází se zde stará prádelna, je možné si tu prohlédnout univerzitní čtvrt či historické sbírky v bazilikách Sant'Eustorgio a Sant'Ambrogio. V okolí této čtvrti se o víkendech konají trhy, které jsou zaměřené na prodej starožitností. Pro více informací klikněte zde.

PARKY V MILÁNĚ

K dalším místům k odpočinku patří bezesporu parky. V centru Milána najdete tyto parky: Parco Sempione, ten obklopuje Castello Sforzesco, Giardini Pubblici a Indro Montanelli, které najdete v blízkosti přírodovědeckého muzea.

FOTBAL

Miláno je sídlem fotbalových klubů Inter Milano a AC Milano. Své domácí zápasy hrají oba kluby na stadionu San Siro, který má kapacitu 85 700 fotbalových diváků. Zápas mezi těmito dvěma kluby je fotbalovou událostí a označuje se jako Derby della Madonnina, či milánské derby. V Miláně se odehrávaly i Mistrovství světa ve fotbale, a to v letech 1934 a 1990 a Mistrovství Evropy v roce 1980.

TRADICE, FESTIVALY A MILÁNSKÉ BARY A KAVÁRNY

Cinque Giornate di Milano - 5 milánských dní se koná od 18. do 22. března a jsou vzpomínkou na slavnou bitvu o Miláno během Risorgimenta s maršálem Radetzkym.

I v Miláně máte možnost zažít karneval, kdy si můžete vychutnávat karnevalové sladkosti – Chiacchiere, což jsou pruhy vykrajované z moučného těsta, které jsou smažené na oleji a obalované v cukru.

Při návštěvě Milána navštivte některé bary či kavárny. Mezi nejvyhledávanější bary v Miláně patří 10 Corso Como, k prestižním kavárnám se řadí například Victoria Café, kterou najdete ve finančním obvodu, nebo Il Gattopardo Café, kterou najdete severozápadně od centra na Via Piero della Francesca. V čtvrti Navigali se nachází bar Le Biciclette, který je charakteristický výstavami umělců, které se zde konají každý měsíc.


1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent