Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Víte, že letenky rezervované na Letenky.com jsou napojené na stovky leteckých společností? Nemusíte tak pracně  a dlouho vyhledávat na stránkách daných leteckých společností, ale u nás získáte všechny nabídky "pod jednou střechou".

Za letenky můžete u nás zaplatit těmito způsoby: internetbankingem, převodem na náš účet, vkladem na účet na pobočce banky, kreditní kartou (Visa, MasterCard, Diners Club).

Archiv zpráv

Aktuality

[Mauricius z Prahy od 13 790 Kč se zavazadlem a v top termínech]
17.04.2023
Mauricius z Prahy od 13 790 Kč se zavazadlem a v top termínech

Exotický ostrov Mauricius najdete v Indickém oceánu, a to zhruba 800 km východně od Madagaskaru. Proslavil se díky svým dokonalým bělostným plážím, tyrkysovým lagunám a korálovým útesům, které lákají potápěče z celého světa. Kromě toho se tady ukrývají nádherné přírodní rezervace a národní parky, kde můžete objevovat pestrou faunu a flóru.

více
[Jedinečná Madeira! Letenky z Prahy od 3 890 Kč s termíny až do října]
02.01.2023
Jedinečná Madeira! Letenky z Prahy od 3 890 Kč s termíny až do října

Madeira je portugalským ostrovem, který najdete v Atlantiku. Na svoji jedinečnou krajinu tvořenou tropickými rostlinami, útesy, divokými plážemi, botanickými zahradami a samozřejmě dechberoucími stezkami či horami láká zejména milovníky turistiky. A právě i díky své podobnosti s Havajskými ostrovy je nazývána Havají Atlantiku. Pro nás je tak mimo jiné skvělou alternativou, když se nám na vzdálenou a dražší Havaj nechce cestovat.

více
[LAST MINUTE: All Inclusive dovolená na Mallorce od 10 990 Kč]
10.10.2022
LAST MINUTE: All Inclusive dovolená na Mallorce od 10 990 Kč

Mallorca je hvězdou Baleárských ostrovů, která má co nabídnout během celého roku. Přesvědčte se o tom už za pár dní díky All Inclusive pobytu s fantastickou cenovkou. Čekají na vás romantické procházky po pláži či malebná městečka. Jestli ale dáváte přednost o něco aktivnějšímu programu, naplánujte si turistiku. Mallorca má nádherná pohoří, k jejichž prozkoumávání vám aktuální podzimní teploty přímo hrají do karet.

více
[MEGA! Letenky z Prahy do New Yorku od 7 990 Kč]
18.08.2022
MEGA! Letenky z Prahy do New Yorku od 7 990 Kč

Procházky v Central Parku, výlet k soše Svobody, ruch na Times Square a spoustu dalších zážitků si nyní můžete naplánovat díky super akčním letenkám do New Yorku. Letíte z Prahy od neuvěřitelných 7 990 Kč. Moc ale neotálejte, akce totiž platí už jen do zítřka (19. srpna 2022) nebo do vyprodání.

více
[Léto v Chorvatsku! Last minute letenky od 464 Kč]
20.07.2022
Léto v Chorvatsku! Last minute letenky od 464 Kč

Když se řekne léto, vybaví se nám dovolená v Chorvatsku. Máte v plánu se sem letos taky vydat? Potom pro vás máme super tip – zapomeňte na nekonečnou a únavnou cestu autem a sáhněte po akčních letenkách. Z Bratislavy, Vídně nebo Prahy letíte už od 464 Kč a na místě budete cobydup.

více

Letiště Praha

Letiště Václava Havla Praha

Mezinárodní letiště Václava Havla Praha je největší letiště v České republice, je vstupní branou do naší metropole. Letiště je umístěné na severozápadním okraji hlavního města v městské části Ruzyně. Jméno bývalého prezidenta Václava Havla nese od října 2012. Díky výhodné geografické poloze v srdci Evropy je i vstupní branou do středoevropského regionu. Letiště Václava Havla Praha je oficiální název pro veřejné mezinárodní letiště Praha/Ruzyně a patří mezi největší letiště ve střední a východní  Evropě. Letiště se skládá ze dvou oddělených terminálů - hlavní je nová budova Terminálu Sever.

 

Základní informace o letišti:

Provozovatel letiště: Letiště Praha, a.s.

Adresa: K Letišti 6/1019, 160 08 Praha 6

Oficiální stránka: www.prg.aero.cs

Telefon: +420 2 2011 1111

Počet terminálů: 2 (a terminal na soukromé a vládní lety) 

IATA kód: PRG

ICAO kód: LKPR

Parkování: krátkodobé parkování, dlouhodobé parkování (nejlevnější - Parking D, komfortní - Parking C, VIP - Parking C). Parkování u letiště Praha/Ruzyně si můžete zabezpečit i prostřednictvím naší společnosti - parkování u letiště Praha

 

Doprava z letiště a na letiště:

Autobusy MHD

Linky

 • 119 Letiště Praha - Dejvická (trasa metra A) - 24 min
 • 100 Letiště Praha - Zličín (trasa metra B) - 18 min
 • 179 Letiště Praha - Nové Butovice (trasa metra B) - 45 min
 • Airport Express - Letiště Praha - Praha hlavní nádraží (trasa metra C a spojení na vlaky SC, EC, IC a EN) - 35 min

   Zastávky na letišti

 • Terminál 1, Terminál 2 – před příletovou halou

  Prodej jízdenek

 • Přepážka MHD v příletové hale Terminálu 1 a Terminálu 2 (7:00 – 22:00 hod.)
 • Automaty na zastávce autobusu
 • U řidiče autobusu

  Cena jízdného

Vlak

Vlak + Airport Express

Jedná se o speciální nabídku Českých drah, které společně s Letištěm Praha připravili pro cestující slevu pod názvem VLAK + Letiště Praha, která umožňuje pohodlnou dopravu až na Letiště Praha a zpět. Od Hlavního nádraží v Praze vás až k jednotlivým terminálům na letišti i zpět dopraví přímá non-stop autobusová linka s názvem Airport Express (AE). Její stanoviště před Hlavním nádražím i letištěm jsou označena a odjezdy autobusů naleznete na světelných informačních tabulích nebo jízdních řádech. Bližší informace získáte zde.

 

RegioJet + letiště Praha

Na letiště můžete využít i vlakové spojení IC RegioJet a návazný autobus Airport Express. Podrobnější informace naleznete zde.

 

Dálkové autobusy

Společnost Student Agency Vás přepraví v návaznosti na dálkové linky z ÚAN Florenc na letiště Praha se zastávkou u Terminálu 1. Jízdenky se dají zakoupit v příletové hale Terminálu 1 a u řidiče při nástupu do autobusu. Více informací získáte zde.

 

Případně můžete na letiště cestovat i taxíkem. Jednotlivé přepážky taxioperátorů jsou umístěny v příletových halách Terminálu 1 a 2. Společná nástupní místa jsou vyznačena před příletovými halami.

 

Uvedené informace mají jen informativní charakter. O cenách a cestovních řádech se informujte přímo u přepravce.

 

TERMINÁLY

Letiště se skládá ze dvou oddělených terminálů - hlavní je nová budova Terminálu Sever, která slouží na odbavování bežných letů. Budova starého letiště se označuje jako Terminál Jih, která je určena pro VIP lety, leteckou taxislužbu.

Terminál Sever - Terminál T2 byl oficiálně otevřen 1. září 2005 a 2. září 2005 byl částečně zpřístupněn pro veřejnost. Plně zpřístupněn byl v lednu 2006.

 •  Terminál T1 slouží pro lety   mimo schengenský prostor                                                                                                                                     
 • Terminál T2 slouží pro lety v schengenském prostoru

Terminál Jih

 • Terminál T3 slouží pro soukromé a charterové lety
 • Terminál T4 je vyhrazen pro VIP lety a státní návštěvy

 

 

 

NĚCO Z HISTORIE LETIŠTĚ PRAHA

Pražské letiště se stavělo rozmezí let 1933 - 1937 podle projektu arch. Adolfa Benše na rozloze 80 ha. Provoz letiště byl slavnostně zahájen dne 5. dubna 1937, kdy zde přistálo první letadlo Československé letecké společnosti na lince Piešťany - Zlín - Brno - Praha. Terminál získal v roce 1937 významné architektonické ocenění - zlatou medaili na Mezinárodní výstavě umění a techniky v Paříži. V roce 1937 bylo přepraveno 13 462 cestujících.

Na letiště Praha byla přemístěna civilní letecká doprava z letiště Kbely, na kterém zůstal jen vojenský letecký provoz. Prudký rozvoj letecké dopravy si vyžádal okamžité rozšíření letiště na čtyřnásobek plochy.

15. března 1939 letiště obsadila německá Luftwaffe a došlo k úplné likvidaci letecké dopravy v zemi. Zůstala pouze německá linka Berlín - Praha - Vídeň.

Po osvobození byl na letišti zahájen provizorní provoz 8. května 1945. V roce 1946 byl zahájen poválečný provoz vojenskými letadly typu Dakota. Po válce se letiště dočkalo i prvních úprav. V letech 1947 - 1956 bylo rozšířeno a zmodernizováno technické zázemí.

Po únoru 1948 došlo k útlumu leteckého provozu, kdy byl omezen styk se západními zeměmi a provoz byl orientován na sovětská letadla.

Na konci 50-tých let došlo na letišti k úpravám v souvislosti s nástupem proudových letadel.

V 60-tých letech, kdy došlo k uvolnění mezinárodní situace, došlo i ke zvýšení počtu cestujících a proto byla vypsána archtektonická soutěž. Podle vítězného návrhu proběhla výstavba v letech 1960 - 1968. Letiště se rozšířilo o část dnes označovanou jako Sever na tzv. Nové letiště - byla postavena nová odbavovací budova, sousedící hangár a nový systém tří vzletových a přistávacích drah, plocha letiště se tak rozšířila na 800 ha. Kapacita odbavovací budovy byla 2 300 000 cestujících. Zatěžkávací zkouškou pro nové letiště byla noc 21.srpna 1968, kdy na něm přistála letadla okupační armády Varšavské smlouvy. Letiště bylo i dočasně uzavřeno pro civilní lety.

Po roce 1989 se změnou politické situace dochází k výraznému nárůstu letecké přepravy a proto v letech 1989 - 1993 prošla rekonstrukcí severní odbavovací budova. Dále byly zrekonstruovány vzletové a přistávací dráhy. Byl vypracován i investiční záměr na rozšíření odbavovacího prostoru v areálu Sever, ke kterému se přistoupilo v roce 1995 a jehož součástí je Terminál T2, který byl plně zpřístupněn 17. ledna 2006.

V roce 1994 byl otevřen nový cargo terminál ČSA.

3. června 1997 byl zahájen provoz v novém odbavovacím terminálu Sever 1 (Terminál T1), který zvýšil kapacitu letiště na 4,8 milionu cestujících.

3. září 1997 byl uveden do provozu terminál Jih 2 (Terminál T3) pro soukromou klientelu.

V lednu 2004 byl otevřen nový Cargoterminál.

17.1.2006 byl zahájen provoz v terminálu Sever 2 (Terminál T2), který slouží pro lety v schengenském prostoru. Terminál je navržen tak, aby se mohla jeho kapacita v budoucnosti zvyšovat.

Za rok 2011 získalo letiště Praha ocenění eagle Award od asociace IATA za nejvíce se rozvíjející letiště na světě.

30. září 2013 byla uvedena do provozu po generální rekonstrukci hlavní  vzletová a přistávací dráha.

Ročně projde branami pražského letiště 11 - 12 milónů cestujících, kteří mohou využít nabídky 50 leteckých společností a do 130 destinací na celém světě.

 

 

 

Uvedený text má jen informativní charakter, portál letenky.com neručí za jeho správnost a aktuálnost.

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent