Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Víte, že letenky rezervované na Letenky.com jsou napojené na stovky leteckých společností? Nemusíte tak pracně  a dlouho vyhledávat na stránkách daných leteckých společností, ale u nás získáte všechny nabídky "pod jednou střechou".

Za letenky můžete u nás zaplatit těmito způsoby: internetbankingem, převodem na náš účet, vkladem na účet na pobočce banky, kreditní kartou (Visa, MasterCard, Diners Club).

Archiv zpráv

Aktuality

[MEGA! Letenky z Prahy do New Yorku od 7 990 Kč]
18.08.2022
MEGA! Letenky z Prahy do New Yorku od 7 990 Kč

Procházky v Central Parku, výlet k soše Svobody, ruch na Times Square a spoustu dalších zážitků si nyní můžete naplánovat díky super akčním letenkám do New Yorku. Letíte z Prahy od neuvěřitelných 7 990 Kč. Moc ale neotálejte, akce totiž platí už jen do zítřka (19. srpna 2022) nebo do vyprodání.

více
[Léto v Chorvatsku! Last minute letenky od 464 Kč]
20.07.2022
Léto v Chorvatsku! Last minute letenky od 464 Kč

Když se řekne léto, vybaví se nám dovolená v Chorvatsku. Máte v plánu se sem letos taky vydat? Potom pro vás máme super tip – zapomeňte na nekonečnou a únavnou cestu autem a sáhněte po akčních letenkách. Z Bratislavy, Vídně nebo Prahy letíte už od 464 Kč a na místě budete cobydup.

více
[Kde v Evropě je nejčistší voda ke koupání? Vítězem je Rakousko]
21.06.2022
Kde v Evropě je nejčistší voda ke koupání? Vítězem je Rakousko

Také se každé léto těšíš nejen k moři, ale i na osvěžující koupání v nádherných evropských jezerech? Pak pro tebe máme tipy hned na několik míst, kam si to letos můžeš namířit.

více
[Dovolená na Maltě s výletem na ostrovy od 10 990 Kč]
26.05.2022
Dovolená na Maltě s výletem na ostrovy od 10 990 Kč

Maltu si díky její rozmanitosti zamiluje každý. Nabízí bohatou historii, nádherné pláže a hotely i skvělé podmínky pro milovníky turistiky. Jestli patříš mezi ty, kteří svoji dovolenou nechtějí strávit jen odpočinkem na pláži, dávej pozor. Máme pro tebe totiž parádní pobyt, který zahrnuje kromě skvělého hotelového zázemí také výlet lodí na ostrovy Comino a Gozo.

více
[4* dovolená na Djerbě s All Inclusive od 14 337 Kč]
03.05.2022
4* dovolená na Djerbě s All Inclusive od 14 337 Kč

Když se řekne dovolená v Tunisku, většinu z nás napadne právě ostrov Djerba. Je známý pro své čisté moře, sluncem zalité dny, nádherné pláže s bílým pískem a senzační místa pro potápění. Naplánujte si týdenní All Inclusive dovolenou od 14 337 Kč a přesvědčte se o jeho kvalitách na vlastní oči. Budete k tomu mít vynikající podmínky, protože hotel se nachází na jedné z nejkrásnějších pláží.

více

Letiště Vídeň

Letiště Vídeň (Schwechat)

 

Letiště Vídeň (VIE) se často nazývá i letiště Schwechat. Tento název vznikl podle blízkého města. Jedná se o mezinárodní letiště, které se nachází 18 km jihovýchodně od Vídně. Původně to bylo vojenské letiště. V současné době patří mezi nejfrekventovanější evropská letiště. Má tři terminály - Terminál 1, Terminál 2 a Terminál 1 (A).

 

Základní informace o letišti:

 

Provozovatel letiště: Flughafen Wien AG

 

Adresa: Vienna International Airport, PO Box 1, A-1300 Wien, Austria

 

Oficiální stránka: www.viennaairport.com

 

Telefon: + 43-1-7007-0, +43-1-7007-32695

 

Počet terminálů: 3

 

IATA kód: VIE

 

ICAO kód: LOWW

 

Parkování: 2 shorts-term car park

2 multi-storey car parks

1 long-term car park

 

Parkování na vídeňském letišti si můžete zapezbečit i prostřednictvím naší společnosti, a to na parkovištích Mazur Parkplatz, Parkplatz C nebo Parkhaus 4

 

 

 

Doprava z letiště a na letiště

 

Pokud pojedete na letiště autem, tak se k němu dostanete po dálnici A4, v obou směrech je značený exit „Flughafen“; další možnost je po silnici B9, která vede přímo přes letiště.

 

Na všech parkovištích se platí před odchodem z parkoviště v některém z automatů, které jsou umístěné na parkovištích, v terminálech nebo přímo na kasách parkovišť.  Možnosti platby:

 

  • kreditními kartami,
  • platebními kartami a elektronickými platebnými kartami,
  • v hotovosti.

 

Půjčovny aut: Arac/Europcar, ATL, Avis, Budget, Hertz, National/Alamo, Sixt, Thrifty

 

Vlakem: City Airport Train (CAT) Vás dopraví přímo na stanici vídeňského metra Landstrasse – Wien Mitte doba jízdy: 16 minut; jezdí nonstop.

 

S-Bahn: na stanici Landstrasse – Wien Mitte, nebo na železniční zastávku Wien Nord Bahnohof (cca 25 min).

Taxi: Taxíky, které směřují do centra Vídně mají stanoviště před příletovou halou. Telefonní číslo +43-1/7007-35910.

Limuzíny: řidiče s limuzínou je možné si objednat na tel. č. +43–1–7007 33340 ve společnosti Radio Car Vienna.

 

Autobus: Vienna Airport Lines/Postbus: Schwedenplatz/Mor­zinplatz (cca 20min; jednosměrný lístek 6 €, zpáteční 11 €). První odjezd z letiště je v 06:20, potom každých 20/50min. Poslední autobus jede v 00:20.

 

UNO-City:


Erdberg, stanice metra U3 (cca 20 min; jednosměrný lístek  6 €, zpáteční 11 €)
První autobus: 07:10
Poslední autobus: 20:10

VIE – Suedbahnohof (cca 25min)
První autobus: 06:00 (potom každých 30 minut)

Poslední autobus: 00:00

 

Před odletem doporučujeme si nastudovat i aktuální podmínky ohledně koronaviru.

 

TERMINÁLY

 

Na letišti ve Vídni jsou tři terminály, hlavní terminál 1 a 2 a dočasný terminál (1A). Dočasný terminál má sloužit pro nízkonákladové letecké společnosti. V roce 2006 započala výstavba nového terminálu SkyLink, který má letišti pomoci se vyrovnat s vyšším objemem osobní dopravy. Tento terminál má přijímat i velká letadla typu Airbus A380.

 

Terminál 1 slouží pro všechny lety společnosti Austrian Airlines a Star Alliance a jejich partnery, a také pro lety společnosti Emirates.

 

Terminál 1A slouží leteckým společnostem Niki, Air Berlin, Germanwings a ostatním nízkonákladovým leteckým společnostem.

 

Terminál 2 slouží společnostem jako jsou Air France, Vienna Airport Handling, Swissport a Austrian Airlines.

 

 

NĚCO Z HISTORIE

 

Letiště Vídeň Schwechat bylo vybudováno v roce 1938 a původně sloužilo jako vojenské letiště. V roce 1945 ho převzaly britské úřady. Když byla v roce 1954 založena Betriebsgesellschaft, letiště Schwechat ve Vídni nahradilo letiště Aspern jako hlavní letiště v zemi. Bylo to období, kdy mělo letiště Vídeň jednu vzletovou a jednu přistávací dráhu, ta byla v roce 1959 prodloužena na 3 000 m.

Nová odbavovací budova se začala stavět v roce 1960.

Druhá vzletová a přistávací dráha byla vybudována v roce 1972.

 

Uvedený text má jen informativní charakter, portál letenky.com neručí za jeho správnost a aktuálnost.

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent