Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Víte, že letenky rezervované na Letenky.com jsou napojené na stovky leteckých společností? Nemusíte tak pracně  a dlouho vyhledávat na stránkách daných leteckých společností, ale u nás získáte všechny nabídky "pod jednou střechou".

Za letenky můžete u nás zaplatit těmito způsoby: internetbankingem, převodem na náš účet, vkladem na účet na pobočce banky, kreditní kartou (Visa, MasterCard, Diners Club).

Archiv zpráv

Aktuality

[Mauricius z Prahy od 13 790 Kč se zavazadlem a v top termínech]
17.04.2023
Mauricius z Prahy od 13 790 Kč se zavazadlem a v top termínech

Exotický ostrov Mauricius najdete v Indickém oceánu, a to zhruba 800 km východně od Madagaskaru. Proslavil se díky svým dokonalým bělostným plážím, tyrkysovým lagunám a korálovým útesům, které lákají potápěče z celého světa. Kromě toho se tady ukrývají nádherné přírodní rezervace a národní parky, kde můžete objevovat pestrou faunu a flóru.

více
[Jedinečná Madeira! Letenky z Prahy od 3 890 Kč s termíny až do října]
02.01.2023
Jedinečná Madeira! Letenky z Prahy od 3 890 Kč s termíny až do října

Madeira je portugalským ostrovem, který najdete v Atlantiku. Na svoji jedinečnou krajinu tvořenou tropickými rostlinami, útesy, divokými plážemi, botanickými zahradami a samozřejmě dechberoucími stezkami či horami láká zejména milovníky turistiky. A právě i díky své podobnosti s Havajskými ostrovy je nazývána Havají Atlantiku. Pro nás je tak mimo jiné skvělou alternativou, když se nám na vzdálenou a dražší Havaj nechce cestovat.

více
[LAST MINUTE: All Inclusive dovolená na Mallorce od 10 990 Kč]
10.10.2022
LAST MINUTE: All Inclusive dovolená na Mallorce od 10 990 Kč

Mallorca je hvězdou Baleárských ostrovů, která má co nabídnout během celého roku. Přesvědčte se o tom už za pár dní díky All Inclusive pobytu s fantastickou cenovkou. Čekají na vás romantické procházky po pláži či malebná městečka. Jestli ale dáváte přednost o něco aktivnějšímu programu, naplánujte si turistiku. Mallorca má nádherná pohoří, k jejichž prozkoumávání vám aktuální podzimní teploty přímo hrají do karet.

více
[MEGA! Letenky z Prahy do New Yorku od 7 990 Kč]
18.08.2022
MEGA! Letenky z Prahy do New Yorku od 7 990 Kč

Procházky v Central Parku, výlet k soše Svobody, ruch na Times Square a spoustu dalších zážitků si nyní můžete naplánovat díky super akčním letenkám do New Yorku. Letíte z Prahy od neuvěřitelných 7 990 Kč. Moc ale neotálejte, akce totiž platí už jen do zítřka (19. srpna 2022) nebo do vyprodání.

více
[Léto v Chorvatsku! Last minute letenky od 464 Kč]
20.07.2022
Léto v Chorvatsku! Last minute letenky od 464 Kč

Když se řekne léto, vybaví se nám dovolená v Chorvatsku. Máte v plánu se sem letos taky vydat? Potom pro vás máme super tip – zapomeňte na nekonečnou a únavnou cestu autem a sáhněte po akčních letenkách. Z Bratislavy, Vídně nebo Prahy letíte už od 464 Kč a na místě budete cobydup.

více

Letiště Vídeň

Letiště Vídeň (Schwechat)

 

Letiště Vídeň (VIE) se často nazývá i letiště Schwechat. Tento název vznikl podle blízkého města. Jedná se o mezinárodní letiště, které se nachází 18 km jihovýchodně od Vídně. Původně to bylo vojenské letiště. V současné době patří mezi nejfrekventovanější evropská letiště. Má tři terminály - Terminál 1, Terminál 2 a Terminál 1 (A).

 

Základní informace o letišti:

 

Provozovatel letiště: Flughafen Wien AG

 

Adresa: Vienna International Airport, PO Box 1, A-1300 Wien, Austria

 

Oficiální stránka: www.viennaairport.com

 

Telefon: + 43-1-7007-0, +43-1-7007-32695

 

Počet terminálů: 3

 

IATA kód: VIE

 

ICAO kód: LOWW

 

Parkování: 2 shorts-term car park

2 multi-storey car parks

1 long-term car park

 

Parkování na vídeňském letišti si můžete zapezbečit i prostřednictvím naší společnosti, a to na parkovištích Mazur Parkplatz, Parkplatz C nebo Parkhaus 4

 

 

 

Doprava z letiště a na letiště

 

Pokud pojedete na letiště autem, tak se k němu dostanete po dálnici A4, v obou směrech je značený exit „Flughafen“; další možnost je po silnici B9, která vede přímo přes letiště.

 

Na všech parkovištích se platí před odchodem z parkoviště v některém z automatů, které jsou umístěné na parkovištích, v terminálech nebo přímo na kasách parkovišť.  Možnosti platby:

 

  • kreditními kartami,
  • platebními kartami a elektronickými platebnými kartami,
  • v hotovosti.

 

Půjčovny aut: Arac/Europcar, ATL, Avis, Budget, Hertz, National/Alamo, Sixt, Thrifty

 

Vlakem: City Airport Train (CAT) Vás dopraví přímo na stanici vídeňského metra Landstrasse – Wien Mitte doba jízdy: 16 minut; jezdí nonstop.

 

S-Bahn: na stanici Landstrasse – Wien Mitte, nebo na železniční zastávku Wien Nord Bahnohof (cca 25 min).

Taxi: Taxíky, které směřují do centra Vídně mají stanoviště před příletovou halou. Telefonní číslo +43-1/7007-35910.

Limuzíny: řidiče s limuzínou je možné si objednat na tel. č. +43–1–7007 33340 ve společnosti Radio Car Vienna.

 

Autobus: Vienna Airport Lines/Postbus: Schwedenplatz/Mor­zinplatz (cca 20min; jednosměrný lístek 6 €, zpáteční 11 €). První odjezd z letiště je v 06:20, potom každých 20/50min. Poslední autobus jede v 00:20.

 

UNO-City:


Erdberg, stanice metra U3 (cca 20 min; jednosměrný lístek  6 €, zpáteční 11 €)
První autobus: 07:10
Poslední autobus: 20:10

VIE – Suedbahnohof (cca 25min)
První autobus: 06:00 (potom každých 30 minut)

Poslední autobus: 00:00

 

Před odletem doporučujeme si nastudovat i aktuální podmínky ohledně koronaviru.

 

TERMINÁLY

 

Na letišti ve Vídni jsou tři terminály, hlavní terminál 1 a 2 a dočasný terminál (1A). Dočasný terminál má sloužit pro nízkonákladové letecké společnosti. V roce 2006 započala výstavba nového terminálu SkyLink, který má letišti pomoci se vyrovnat s vyšším objemem osobní dopravy. Tento terminál má přijímat i velká letadla typu Airbus A380.

 

Terminál 1 slouží pro všechny lety společnosti Austrian Airlines a Star Alliance a jejich partnery, a také pro lety společnosti Emirates.

 

Terminál 1A slouží leteckým společnostem Niki, Air Berlin, Germanwings a ostatním nízkonákladovým leteckým společnostem.

 

Terminál 2 slouží společnostem jako jsou Air France, Vienna Airport Handling, Swissport a Austrian Airlines.

 

 

NĚCO Z HISTORIE

 

Letiště Vídeň Schwechat bylo vybudováno v roce 1938 a původně sloužilo jako vojenské letiště. V roce 1945 ho převzaly britské úřady. Když byla v roce 1954 založena Betriebsgesellschaft, letiště Schwechat ve Vídni nahradilo letiště Aspern jako hlavní letiště v zemi. Bylo to období, kdy mělo letiště Vídeň jednu vzletovou a jednu přistávací dráhu, ta byla v roce 1959 prodloužena na 3 000 m.

Nová odbavovací budova se začala stavět v roce 1960.

Druhá vzletová a přistávací dráha byla vybudována v roce 1972.

 

Uvedený text má jen informativní charakter, portál letenky.com neručí za jeho správnost a aktuálnost.

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent