Zpoždění letu, nebo poškozené zavazadlo? Pravděpodobně máte nárok na odškodné

19.09.2019
« zpět
ca-times.brightspotcdn.com.jfif

Tato situace se může stát asi každému a příjemná rozhodně není. Váš let může nabrat z mnoha příčin zpoždění a poku budete mít štěstí, tak to bude jen v řádech desítek minut. Občas se ale stane, že let má zpoždění v rámci hodin, nebo že je dokonce zrušen uplně. Co v takovém případě dělat? To se dozvíte v našem krátkém příspěvku.

Nárok na kompenzaci nemají zdaleka všichni, kteří zažijí s letem nějaké těžkosti (zpoždění, zrušení letu, poškozené či ztracené zavazadlo atd). Obecně platí, že problém můžete řešit buď vy osobně, nebo celý proces kompenzace svěříte do rukou profesionálů, kteří vše zařídí za vás. Musíte ovšem počítat s provizí, kterou poskytovateli odvedete z finanční kompenzace. Vy se tak vyhnete zbytečným emailům, telefonátům a dohadování s aerolinkou, která má samožejmě zájem vám nic nevyplatit. Jedním z takových portálů je APRA, do kterého jednoduše nahrajete své údaje o letu, jako je datum, čas, boarding pass a vše ostatní. Poté už jen čekáte, než se vše vyřídí a sledujete progres.

Kdy tedy máte nárok na kompenzaci a v jaké výši?

Důležitým faktorem je také délka zpoždění a délka letu, respektive vzdálenost v kilometrech od jednoho letiště k tomu cílovému. Částy uvedené níže jsou samozřejmě na jednoho cestujícícho.

Vzálenost Méně než 2 hodiny Od 2h do 3h Od 3h do 4h Více než 4 h
Méně než 1500 km 0 euro 0 euro 250 euro 250 euro
Od 1500 km do 3500 km 0 euro 0 euro 400 euro 400 euro
Více než 3500 km 0 euro 0 euro 300 euro 600 euro

 


1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent