Češi, létání, statistiky

28.08.2019
« zpět
turist-10.jpg

Podle průzkumu letecké společnosti easyJet je pro více než 62 % Čechů běžné využívání letecké dopravy pro soukromé i služební cesty.

Z průzkumu společnosti easyJet vyplývá, že jen třetina občanů České republiky nikdy neletěla letadlem.  

Pro ostatní se stalo létání již samozřejmostí, které patří k modernímu způsobu života. A to platí jak pro ženy i pro muže.

Z průzkumu dále vyplynulo, že letadlo využívá vysoké procento dotázaných ve zralém věku. Ve věku od 54 do 65 let jich mezi respondenty bylo více než 80 %.

Jak se Češi dopravují na letiště:

  • 46 % se nechává dopravit na letiště svými příbuznými či známými,
  • 25 % přijede hromadnou dopravou,
  • 22 % použije vlastní auto,
  • a zbytek jezdí taxíkem.

Češi jsou i ukáznění pasažéři – na letiště dorazí včas, a to nejpozději dvě hodiny před odletem. Jen 1 % pasažérů se dostaví až na poslední chvíli.

Čekání na odlet si Češi krátí v letištní hale. Třetina cestujících si čte nebo si čas krátí surfováním na internetu. Jen 8 % jich navštíví restauraci, častěji těchto služeb využívají muži. Ženy naopak zamíří do obchodů v letištní hale.

Průzkum se zabýval i stravováním během letu. Čtyři z deseti dotázaných uvedli, že nic nejedí. Okolo 8 % cestujících si kupuje jídlo do letadla na letišti a 15 % si připraví svačinu doma a vezme si ji na palubu. Více než třetina dotázaných uvedla, že si něco koupí v letadle.

 

Češi nemají problém ani se zavazadly. Téměř polovina dotázaných uvedla, že má stejně těžké kufry na cestu tam i zpět. Ti ostatní je mají těžší při návratu z dovolené. Z dovolené si totiž až 58 % dotázaných přiváží suvenýry. Více než 29 % lidí si vozí z dovolené pochoutky a každý desátý si během své cesty v zahraničí nakoupí oblečení.

A jak jste na tom s létáním vy? Pokud si chcete zakoupit letenku, případně zvažujete svůj první let v životě, tak neváhejte a využijte našich komplexních služeb. U nás si můžete k letence zakoupit i pojištění, ubytování, parkování a další služby.


1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent