Boeing 737 MAX 8 a MAX 9 nesmí létat v evropském vzdušném prostoru. Přidává se i USA.

14.03.2019
« zpět
105965796et-avj1.jpg

Firma Boeing zažívá během posledních dní perné chvilky. Před několika dny havaroval Boeing 737 MAX společnosti Ethiopian Airlines a bohužel nikdo z pasažérů ani posádky nepřežil. Tato nehoda je již druhá během půl roku, za což pravěpodobně může chyba v softwaru letadla, kdy autopilot dostával špatné informace ohledně vztlaku křídel. Až do odvolání nesmí tyto dva typy moderních letadel do vzduchu.

Od úterních 20:00 nesmí do evropského vzdušného prostoru Boeing 747 MAX verze 7 a 8. Dnešním dnem se přidalo také USA a to návaznosti na vyjádření společnosti Boeing. Tento zákaz platí až do odvolání a firma Boeing už pracuje na softwarové aktualizaci, která by měla problém vyřešit. Dobré je zmínit, že loni kvůli chybě havaroval Boeing společnosti Lion Air a nyní letadlo společnosti Ethiopian Airlines.

Vzhledem k tomu, že nehoda Ethiopian Airlines je velice čerstvá, tak prozatím nejsou známé žádné technické informace o nehoděa nikdo přesně neví, co pád letadla způsobilo. Je sice pravděpodobné, že za havárii může stejná chyba, jako v případě Lion Air, ale nemusí tomu tak být na 100 %. Firmu Boeing tato situace stojí několik set tisíc dolarů denně a některé aerolinky navíc požadují od Boeingu odškodnění za zrušené lety a ušlé zisky.


1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent