Jaká je maximální hmotnost zavazadla u Travel Service a ČSA?

25.01.2019
« zpět
zavazadlo.jpg

Každá aerolinka má nějaké omezení, co se týká hmotnosti zavazadla a to jak příručního, tak také „velkého“, které bude při letu v zavazadlovém prostoru.  V dnešním krátkém příspěvku se podíváme na Travel Service a ČSA.

U Travel Service si můžete vzít na palubu zavazadlo, které má maximální rozměry 56×45×25 cm a váží maximálně 8 kg. Stejně tak si můžete nechat odbavit větší zavazadlo a to až do hmotnosti 15 kg v Economy Class (Y) a do 20 kg v Business Class (C).

Hmotnost zavazadel záleží na třídě  

U Czech Airlines (ČSA) je to trošku jiné. V nejnižší třídě Economy LITE je odbavení velkého zavazadla zpoplatněno, avšak ve třídě Economy PLUS a Economy FLEX je maximální hmotnost 23 kg. Pokud ale letíte ve třídě Business, tak si můžete nechat v rámci ceny letenky odbavit až 2 zavazadla - každé do 32 Kg.

Malá, příruční zavazadla do kabiny letadla musejí mít maximálně 8 kg a rozměry jsou stejné, jako v případě výše zmíněného Travel Service, tj. 56×45×25 cm. Pokud ovšem cestujete s nějakým nestandardním zavazadlem, jako jsou například velké sportovní tašky, golfové bagy, velká hojeková zavazadla a podobné, tak výše zmíněné limity neplatí, Aerolince byste měli dát již při koupi letenky vědět, že něco podobného budete převážet.

Vždy stejné rozměry zavazadel 

Co se týká váhových limitů zavazadel, tak ten je u každé jedné aerolinky jiný. Pokud se ale podíváme na rozměry kabinových, tj. příručních zavazadel, tak ten je vždy stejný. Kabiny letadel jsou na tyto rozměry navrženy a jedná se o jakýsi celosvětový standard.

Zavazadla u dalších aerolinek

Pokud vás zajímá, jak to mají s hmotností zavazadel ostatní aerolinky, tak si přečtěte náš článek, který jsme pro vás v minulosti septali. Zde se dozvíte, jak je to s hmotností zavazadel u leteckých společností z aliance SkyTeam – konkrétně Air France, KLM, Aeroflot, Korean Air a Delta.

Důležité je také zmínit, že ne ve všech částí světa se používají metrické jednotky. Zejména v USA tak můžete narazit na imperiální jednotky, tj. hmotnost nebude v kilogramech, ale librách. Pro jednoduchý převod jednotek doporučujeme například odkaz ZDE.


1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent