Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Víte, že letenky rezervované na Letenky.com jsou napojené na stovky leteckých společností? Nemusíte tak pracně  a dlouho vyhledávat na stránkách daných leteckých společností, ale u nás získáte všechny nabídky "pod jednou střechou".

Za letenky můžete u nás zaplatit těmito způsoby: internetbankingem, převodem na náš účet, vkladem na účet na pobočce banky, kreditní kartou (Visa, MasterCard, Diners Club).

Archiv zpráv

Aktuality

[Otevírací doba o Velikonocích]
21.03.2018
Otevírací doba o Velikonocích

Chcete vědět kdy nás zastihnete v období velikonočních svátků?

 

 

 

více
[Otevírací doba v období vánočních svátků]
02.12.2017
Otevírací doba v období vánočních svátků

Během svátků jsme tu pro vás každý pracovní den od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 13:00. Kontaktovat nás můžete na telefonním čísle +420 225 348 555  nebo na e-mailové adrese info@letenky.com.

 

více
[Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého]
06.05.2016
Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

více
[Nový produkt - MIX letenky]
15.03.2016
Nový produkt - MIX letenky

Jak ještě více ušetřit? Odpovědí jsou MIX Letenky.
Nyní pro vás vyhledáváme i MIX letenky. Plánujete dovolenou, nebo potřebujete najít levnou letenku? Nyní pro Vás vyhledáváme speciální MIX letenky, díky kterým ještě víc ušetříte.

více
[Není suvenýr jako suvenýr]
22.06.2015
Není suvenýr jako suvenýr

Chcete si z dovolené přivézt živé zvíře, rostlinu nebo suvenýr v podobě sošky ze slonoviny nebo vzácného dřeva, kabelky z krokodýlí kůže, láhev alkoholu s naloženým hadem, úlomek korálu? Tak si musíte dát velký pozor, aby živý tvor nebo suvenýr nepodléhal mezinárodní Úmluvě CITES. Jinak se můžete dostat do velkých problémů.

 

více

Letiště Bratislava

Letiště M. R. Štefánika Bratislava

 

Letiště Bratislava je vstupní branou do hlavního města Slovenska. Jeho geografická poloha v rámci Evropy mu dává potenciál stát se vstupní branou do celého středoevropského regionu. Jeho poloha umožňuje snadnou přístupnost cestujícím z centra Bratislavy, i z parkoviště na letišti až po nástup do letadla. Letiště v Bratislavě obsahuje prvky moderní dopravní infrastruktury.

 

 

Základní informace o letišti:

Provozovatel letiště: Letiště M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a.s. (BTS)

Adresa: Bratislava 22, 823 11

Oficiální stránka: www.airportbratislava.sk

Telefo  n : +421 2 3303 3353

 

Počet terminálů: 3

 

IATA kód: BTS

ICAO kód: LZIB

Parkování: short-term parking

long-term parking

 

Parkování si můžete zabezpečit i prostřednictvím naší společnosti - parkování u letiště v Bratislavě

Společnosti létající z bratislavského letiště: LOT Polish Airlines, Sun D´Or International a nízkonákladové letecké společnosti Ryanair a Danube Wings..

 

Doprava z letiště a na letiště:

Kyvadlová doprava z/na autobusovou stanici Mlynské Nivy

Směr NA LETIŠTĚ:

Kyvadlovou dopravu z Hlavního autobusového nádraží Mlynské Nivy provozuje Letiště Bratislava ve spolupráci se soukromým dopravcem MIKE Trans. Cenu lístku je dobré si zjistit u přepravce, lístek si můžete zakoupit přímo u řidiče minibusu. Doba jízdy je cca 15 minut.

 

Směr Z LETIŠTĚ:

K dispozici je přímá linka na Autobusovou zastávku Mlynské Nivy osmimístným vozidlem.


Zastávky

Nástup - nachází se u odjezdové/příjezdové komunikace před příletovým Terminálem B

Výstup - nachází se u odjezdové/příjezdové komunikace před odletovým Terminálem A

 

Městská hromadná doprava

Směr na letiště:

Na Letiště M. R. Štefánika jezdí autobus městské hromadné dopravy č. 61 ve směru z Hlavního vlakového nádraží a autobus městské hromadné dopravy č. 96 ve směru z Petržalky, ulice Prokofievova:

Jízdní řád denní linky č.61 zde.

Jízdní řád noční linky č. N61 zde.

Jízdní řád denní linky č. 96 zde.

 

Směr z letiště:

Z Letiště M. R. Štefánika jezdí autobus městské hromadné dopravy č. 61 ve směru na Hlavní vlakové nádraží a autobus městské hromadné dopravy č. 96 ve směru Petržalka.

 

Jízdní řád denní linky č. 61 zde.

Jízdní řád noční linky č. N61 zde.

Jízdní řád denní linky č. 96 zde.

 

Zastávky

Nástup - nachází se u odjezdové komunikace před příletovým Terminálem B

Výstup - nachází se u příjezdové komunikace před odletovým Terminálem A

 

Prodej cestovních lístků MHD

  • trafika na přízemí odletového Terminálu A
  • stánek BKIS v příletovém Terminálu B
  • automat na cestovní lístky na zastávce MHD

 

K dopravě z letiště a na letiště je možné využít i služeb autopůjčoven, a to například A. Klees, Avis, Budget, Europcar, Hertz, Sixt.

Případně se dá cestovat i taxíkem: MB Taxi: 16 916; TAXI Bratislava PROFI: 16 222.

 

Uvedené informace mají pouze informační charakter. O cenách a jízdních řádech se informujte přímo u přepravce.

 

 

NOVÝ TERMINÁL

9. června 2010 byl slavnostně otevřen nový terminál Letiště M. R. Štefánika.  Od 28. června 2010 se odlety přesunuly do tohoto terminálu.

13. července 2012 byl otevřen i nový příletový terminál.

 

 

NĚCO Z HISTORIE LETIŠTĚ BRATISLAVA

Historie bratislavského letiště se začala psát v roce 1923, kdy byla zahájena první pravidelná linka Československých aeroliní z Prahy do Bratislavy. Ve dvojplošníku Aero A-14 tehdy letěl jeden cestující a jeho cílem bylo letiště ve Vajnorech odkud se létalo k Jadranskému moři, do Vídně, Kluže a Bukurešti.

Jak ubíhaly roky, rostly i nároky na letiště. Od roku 1948 probíhala etapová výstavba nového letiště v Bratislavě. 21. 7. 1993 se název letiště změnil na Letiště M. R. Štefánika, a nese tak jméno významného slovenského politika, vědce, diplomata a generála Milana Rastislava Štefánika.

V roce 1995 byla vybudována moderní hasičská zbrojnice na křižovatce vzletovo-přistávacích drah, a to umožnilo přeřazení letiště z kategorie 6 do kategorie 7 a také to umožnilo přistávání velkokapacitních letadel.

V roce 1998 byla uvedena do provozu nová řídící věž.

29. dubna 2004 bylo uvedeno do provozu Fytosanitární centrum, které je významným kontrolním bodem zboží rostlinného a živočišného původu v rámci EU.

V roce 2005 začaly intenzivní přípravy na vstup SR do Schengenského prostoru. Součástí příprav byla i zpráva EU o požadavcích na ochranu vzdušné hranice na Letišti M. R. Štefánika. Ze zprávy vyplynul pro letiště požadavek na realizaci dalších staveb a rekonstrukční práce.

V roce 2006 prošlo branami letiště téměř 1 398 00 pasažérů, což byl nejvyšší počet cestujících v průběhu jednoho roku v tehdejší historii letiště. V tomto roce byla významnou investicí i přístavba příletové haly – terminál C, kterou letiště splnilo požadavek na oddělení toku přilétajících cestujících, a od 30.4.2008 tento terminál sloužil jen pro cestující bez nutné vstupní pasové kontroly.

V roce 2007 vrcholily přípravy letiště a jeho vzdušné hranice na vstup SR do Schengenského prostoru. Nejvýraznější změnou byly tzv. odletové mosty. V současné době jsou tyto mosty dva, se čtyřmi tzv. gates, které mají kapacitu více než 400 odlétajících cestujících za hodinu. Nad mosty navíc vznikly moderní prostory pro potřeby pozemního dispečinku letiště.

Ke dni 21.12.2007 prošlo branou letiště na 2 milióny cestujících.

 

Uvedený text má jen informativní charakter, portál letenky.com neručí za jeho správnost a aktuálnost.

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent